Aktualności

Co powinieneś wiedzieć o budowlanych rozdzielnicach elektrycznych?

Co powinieneś wiedzieć o budowlanych rozdzielnicach elektrycznych?

 

Są absolutnie niezbędne na każdej budowie. Bez dostępu do energii elektrycznej byłoby niemożliwe realizowanie szerokiego zakresu prac budowlanych. Rozdzielnice zapewniają niezawodne zasilanie.

 

Podstawowe informacje o Rozdzielnicach budowlanych

 

Urządzenia są zaprojektowane tak, aby zapewnić bezpieczne połączenie zasilania z oświetleniem, maszynami, elektronarzędziami itp. w celu zapewnienia płynnego działania.

 

Ponieważ rozdzielnie są umiejscowione zwykle na zewnątrz, ich obudowy muszą być odporne nie tylko na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, ale także wykazywać odporność przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Z tego powodu skrzynki wykonane są głównie z materiałów utwardzonych termicznie, takich jak SMC wzmocnione włóknem szklanym. Standardem w naszej firmie jest lakierowanie wszystkich obudów lakierem poliuretanowym dwuskładnikowym, co doskonale zabezpiecza je przed destrukcyjnym działaniem promieniowania UV.

 

Wyprodukowane z poliestru (SMC) obudowy zapewniają:

 

          1. Co najmniej IP44  (rozdzielnica jest odporna na rozbryzgi wody ze wszystkich stron)

          2. Zabezpieczenie użytkowników przed porażeniem

 

Od strony elektrycznej klient ma do wyboru wiele konfiguracji gniazd jedno- i trójfazowych, zabezpieczonych aparatami jak i wyłącznikiem głównym.

Produkujemy rozdzielnice budowlane przeznaczone dla budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłowego.

 

Rozdzielnie elektryczne Incobex w obudowach poliestrowych produkowane są zgodnie z wymaganiami Europejskiej Dyrektywy Niskonapięciowej LVD i zgodnie z normami z nią zharmonizowanymi.

 

Proces produkcji rozdzielnic jest realizowany pod stałym nadzorem jednostki akredytującej SEP BBJ, co zapewnia optymalne bezpieczeństwo i niezawodność.

 

 

Więcej informacji na temat specyfikacji technicznych rozdzielnic Incobex można znaleźć na stronie i w naszych katalogach.