Aktualności

Funkcje rozdzielnic elektrycznych

 

Rozdzielnice elektryczne uważa się za centralny punkt sieci elektroenergetycznej i wykorzystuje się je, między innymi, w obszarze zasilania obiektów przemysłowych, a przede wszystkim do rozdziału i dostarczania energii do odbiorców indywidualnych poprzez sieć niskiego napięcia.

O funkcjach i rodzajach rozdzielnic dowiecie się w tym artykule!

 

Podstawowe informacje o zastosowaniu rozdzielnic elektrycznych

 

Rozdzielnice pełnią różne funkcje w sieci energetycznej. Odpowiadają przede wszystkim za dystrybucję energii – zapewniają stałe dostawy energii do wszystkich odbiorców sieci. Są to ZK- złącza kablowe, SK- szafy kablowe. Pełnia również funkcję pomiarową i bilansującą.

Rozdzielnie mają również zastosowanie w układach zasilania trakcji, sterowania, automatyki oraz systemach oświetlenia ulicznego i fotowoltaice.

Rozdzielnice niskiego napięcia naszej produkcji dostępne są w różnych konfiguracjach od pojedynczych złącz do zestawów pomiarowych deweloperskich.

 

Rozdzielnice naszej produkcji są wykonane w II klasie ochronności, co zapewnia duże bezpieczeństwo dla użytkowników

 

W celu zapewnienia wysokiej jakości i bezpieczeństwa przechodzą rygorystyczne badania zgodności (wykonywane w instytucie SEP BBJ) z normami rodziny PN-EN 61439, oraz innymi normami zharmonizowanymi z europejską dyrektywą LVD, jak i każdorazowo kontrolę jakości podczas produkcji.

Każdy nasz wyrób oznaczany jest znakiem bezpieczeństwa CE i znakiem SEP BBJ.

 

Podział rozdzielnic ze względu na konstrukcję i sposób instalacji

 

Rozdzielnice naszej produkcji dostępne są w wersjach:

·         Wolnostojący

·         Montaż natynkowy

·         Montaż podtynkowy

 

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wysokiej jakości rozdzielnicami niskonapięciowymi w termoutwardzalnych obudowach STN lub DIN, które można dostosować do indywidualnych wymagań, jesteśmy do Państwa dyspozycji!