Aktualności

Prasa hydrauliczna

Jak dokładnie działa prasa hydrauliczna

 

Prasa hydrauliczna została wynaleziona przez Joespha Bramaha już w 1795 roku i od tego czasu ma bardzo szerokie zastosowanie w zakresie prac związanych z formowaniem metali. Obecnie tego typu maszyny wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu do wykrawania, tłoczenia, cięcia, wyciskania i badania właściwości różnych materiałów. Chociaż zakres zastosowań prasy hydraulicznej rozszerzał się stopniowo na przestrzeni lat, jej sposób działania pozostał w zasadzie niezmieniony. Podobnie jak 200 lat temu działa ona na zasadzie hydrostatyki (ciśnienie w cieczy szczelnie zamkniętej w naczyniu jest stałe).

 

 

Prasa hydrauliczna – funkcjonalność

 

Najważniejszymi częściami maszyny są pompa ssąco-tłocząca, która odpowiada za  wywieranie ciśnienia oraz tłok, który przyjmuje to ciśnienie. Ciśnienie jest następnie rozprowadzane w cieczy (w większości przypadków stosowany jest olej hydrauliczny) równomiernie we wszystkich kierunkach i może być przenoszone z tłoka na obrabiany element. Dzięki swojej specyficznej konstrukcji maszyna jest w stanie zwielokrotnić siłę działającą na tłok pompy.

 

 

Profesjonalne usługi  oferowane przez Incobex

 

Dysponujemy nowoczesnymi prasami hydraulicznymi, które w naszym przypadku są wykorzystywane do produkcji elementów z tworzyw poliestrowych, termoutwardzalnych oraz do produkcji elementów z blachy stalowej. Zawsze jesteśmy do dyspozycji naszych klientów i oferujemy najwyższy poziom precyzji. Zainteresowała Cię nasza oferta? Wysoko wykwalifikowany personel firmy Incobex z przyjemnością Ci pomoże!